Český pohár a oblastní žebříček, Kladky a Valchov.

První zářijový víkend nás zase konečně čekaly žebříčkové závody. Organizátoři z Prostějova pořádali Český pohár a součástí byl i poslední dvouzávod Hžj.

V sobotu se běželo v takřka již všem známém terénu v Kladkách, někteří závodníci zde startovali za poslední dobu již posedmé. Stavitel postavil fyzicky velmi náročné tratě a pro úspěch v závodě byly klíčové volby postupů a silné nohy do kopců. Nejlépe se dařilo Danovi, který v silné konkurence v kategorii H21E obsadil v čase 102:13, 21. místo. Solidně zaběhl také Adam (23. místo H21 A) a Ondra (25. místo H21 E). Umístění na bedně jsme se dočkali až v rámci oblastního žebříčku, když kategorii H16 C vyhrál Lukes Tomanek a ve stejné kategorii se umístil na třetím místě Blahis. V kategorii H21 C závodníci našeho klubu obsadili dokonce první dvě místa když vyhrál Prokop a a druhý byl Honza Šperlich.

Výsledky v Orisu , GPS H21 E

V neděli nás čekal velmi zajímavý terén v okolí obce Valchov. Závodilo se v čistém, velmi rychlém lese se spoustou objektů a každá chybka přišla závodníky velmi draho. V elitní kategorii se závod povedl Ondrovi když obsadil 28. místo. V kategorii H20 A obsadil Franta 28. místo. Umístění na bedně jsme opět získali až v oblastním žebříčku když kategorii D12 C ovládla Nelly a Honza Šperlich vyhrál v kategorii H18 C. Další umístění Robo (5. místo H16 C), Kája (5. místo D16 C) a Víťa (5. místo H12C).

Celkové výsledky, GPS H21 E

foto: Jan Honkyš