Mistrovství oblasti ve sprintu a sprintové štafety

V sobotu 13.4. proběhl další oblastní závod – Mistrovství Hanácké oblasti ve sprintu. Pořadatelství se ujali orienťáci ze Severky Šumperk a za závodní terén zvolili sídliště Prievidzská a jeho blízké okolí. Blízkost závodu a pěkné počasí nalákalo spoustu našich závodníků, a to navzdory kolize termínu se závodem Mistrovství ČR v nočním OB, kam odjela poměrně početná skupina dorostu, juniorů a dospělých. Na sprint v Šumperku se nám podařilo nalákat i několik nováčků, kteří si úspěšně (bez disků!👍) vyzkoušeli svůj první OB závod a tak naše kupina přesáhla 60 závodících účastníků.

Tratě byly náročné, hodně zamotané a trochu delší, než by na sprint měly být. Chybovalo se hlavně z nepozornosti a špatného čtení popisů. Náš oddíl zaznamenal spoustu pěkných umístění a máme i několik titulů “mistrů a mistryň oblasti ve sprintu”.

• Dominik Šrámek (HDR)

Odpoledne proběhl ještě závod sprintových štafet, kde už účast nebyla tak veliká, ale několik štafet se nám složit podařilo. A i ty zaznamenaly pěkné výsledky.

V DH14 by vyhrála štafeta ve složení Nelly – Vítek – Kuba – Anička T. (STE), ale štafeta nebyla čistě oddílová a tak byli nakonec mimo soutež. Pěkně běžela taky druhá štafeta, která byla nekompletní, ve složení Nikol (ASU) – Jindra – Štěpec. Ve štafetě SSU běžela na posledním úseku pěkně Eva.

Na medailové pozice běžela i štafeta DH12 ve složení Barča – Šimon – Martin , která ale nebyla kompletní a Šimon proto běžel i poslední ženský úsek. Štafeta proto také nebyla ve výsledcích hodnocena.

🥉 medaili se podařilo získat štafetě DH21 ve složení Julča – Faboš – Lukáš – Pája

🥇 zvítězila štafeta veteránů DH40 ve složení Radka – Petr – Šráma – Hanka. Mimo soutěž, ale velice pěkně běžela i druhá vetránská štafeta, které ale měla na prvním ženském úseku dorostenku Elišku a na posledním ženském úseku Honzu.

Díky pořadatelům za pěkný a pohodový závod. Gratulace závodníkům k pěkným umístěním. A díky Kamilovi, že to pěkně nafotil. Fotogalerie na flickru // výsledky // Livelox