LOB na ZODM 2023

Od něděle 26. do 22. ledna se v Královéhradeckém kraji konala Zimní olympiáda dětí a mládeže a ani letos nechyběly závody v lyžařském orientačním běhu. I když se Olomouckému kraji celkově moc nedařilo (v hodnocení krajů skončil na 14. místě), LOBaři několik bodů pro svůj kraj získali. Děti daly do závodění opravdu všechno a i když bylo pár smolných momentů, povedly se i pěkná umístění a výsledky, za které se nikdo v takové konkurenci nemusel stydět. Olomoucký kraj reprezentovala také Alice Tomanková z KVS Šumperk v kategorii D14.

Nejlepším umístěním Olomouckého týmu bylo hned pondělní 4. místo Terky Paulíčkové ve sprintu, která byla jen kousíček od medaile (ztráta na 3. místo 10”), ale i Johanka Matoušková nebyla na 11. místě od bedny daleko (40″ na 3. místo, 18” na 6. místo). Na rychlých, hodně zamotaných tratích v areálu Vejsplachy ve Vrchlabí se jinak hodně chybovalo a bylo také spoustu disků.

Krátká trať se jela překvapivě na Benecku, takže i stavba a vše okolo závodu připomínalo opravdový LOB. Tratě byly hodně fyzicky náročné a se spoustou voleb. V D14 bodovala Alča Tomanková (13.), v D16 Johanka Matoušková (10.), v H14 Honza Matoušek (12.) a v H16 Vašek Mrkvica (14.)    

Posledním závodem byly štafety, které se jely opět ve Vejsplachách, trať byla podobně jako na sprintu hodně zamotaná, s velkým množstvím kontrol a umělým bludištěm. Ze 4 štafet olomouckého týmu to ustáli všichni bez disku a obě “áčkové” štafety (DH14 i DH16) se vešly na bodované pozice, shodně obsadily 11. místo. Velká bedna u DH16 byla blízko, 36”. Štafety “B” obsadily shodně 20. místo.

ODM 2023 se pořadatelům velmi povedla, děti si ji naplno užily a odjížděly s kupou zážitků. A samozřejmě také trenéři – Hanka Horvátová, Petr Mrkvica a Zdeněk Janů. Celý sportovní týden a atmosféru v týmu nejlíp vystihují fotky.

Celá fotoalerie