Mistrovství ČR na krátké trati a Český pohár

Mistrovství ČR na krátké trati letos pořádala Severka dohromady s Magnusem ve Vojtíškově. Šampionát byl výjimečně jednodenní, neběžela se kvalifikace, ale rovnou finále. Závodní prostor kolem Sviní hory byl orientačně velmi náročný s velkým množstvím uměle vytvořených kup, bažinek, hustníků a balvanových polí. Zkrátka horský les se vším všudy. Zastoupení KSU bylo pětičlenné a nejvíce se dařilo Ondrovi Jílkovi (36. místo v H21E), veterán Dano v H21E skončil na 50. místě. V H16A doběhl v půlce startovního pole Patrik Štábl (30. místo), Lexovi se dařilo už míň (57.). V ženách získala titul mistryně republiky Denisa Kosová, hlavní mužskou kategorii vyhrál Tomáš Křivda.

V neděli na šampionát navázal závod českého poháru, běžela se zkrácená klasická trať. Opět se dařilo našim mužům v H21E – Ondra doběhl na pěkném 19. místě a Dano na 31. místě, 46. doběhl Pantány. V H16A skončill 38. Patrik a 58. Lexa.