Shrnutí akcí za září – ŠumpeRUN, MČR, veteraniády, SkyRace, žebříček HO

Dvoutýdenní odstávka domény ksu.cz ze strany poskytovatele zapříčinila, že jsme nemohli průběžně informovat o tom co se dělo a jak se nám dařilo na závodech. Akcí proběhlo spoustu, třeba Mistrovství ČR železničářů v orientačním běhu, kde sprintovou trať vyhrála Kateřina Smolíková. Máme za sebou Akedemické M ČR, M ČR ve sprintu, M ČR na klasické trati, M ČR štafet a několik oblastních závodů. Tady je tedy alespoň zpětně shrnutí toho nejpodstatnějšího:

13. září … proběhl ŠumpeRUN, který byl na září přeložený z jara. Běhu na deset km centrem Šumperka se zúčastnilo mnoho členů KVS, do první pětky se ve své kategorii M20 dostal Ondra Jílek (celkově 6.), 8. Jakub Jílek (celkově 9.), v juniorech skončil 3. Adam Štábl, v M50 byl 5. Vladimír Květoň, v Z40 byla 5. Martina Krčová
Zároveň se běžela i tříčlenná štafeta (každý 1 kolo 3,3 km) a tady nás zastupovalo v kategorii mužů trio starších žáků Adam Bláha, Patrik Štábl a Alexandr Jordán. A chlapcům to běželo, skončili na 3. místě.
Běžel se i dětský ŠumpeRUN a v něm vyhrála kategorii D11 Pavla Reichlová.

web závodu

19.-20. září … proběhlo M ČR a Veteraniáda na klasické trati na Vysočině ve Víru. V H16 zaběhl výborně Adam Štábl (16. místo) a v téže kategorii i postaršený Patrik Štábl (29. místo – ze 47 závodníků)
Závod veteraniády byl úspěšný pro Daniela Tomanka (3. v H45) a svou kategorii H60 vyhrál Jaromír Šrámek

web závodu

26. září … proběhlo u Opavy M ČR štafet

26. září … proběhlo taky M ČR ve SkyRace na Ještědu. S tratí o parametrech 21km / 1220m převýšení se skvěle popral Ondra Jílek (čas – 1:49:55.1) a v kategorii U23 vybojoval 3. místo. (celkově 6.)

web závodu

28. září … proběhla veteraniáda na krátké trati v Křižánkách. Skvěle zaběhl Petr Turczer v H40, skončil 3., v H45 doběhl 5. Daniel Tomanek a v H60 doběhl 3. Jaromír Šrámek

web závodu

Proběhlo i několik mistrovství Hanácké oblasti, kde jsme byli také hodně vidět na stupních vítězů, ale není v mých silách zde všechny výsledky vypíchnout, tak se alespoň podívejte, jak si průběžně vedete v Hanáckém žebříčku po 5 závodech.