MČR a Německa v rogainingu 28. a 29.6. 2008

Pavel Paloncý a já jsme se zúčastnili tohoto mistrovství v Krušných horách na pomezí Čech a Německa v kategorii MIX Open na 24 hodin jako tým Die Simulantenbande.

Do centra závodu v Rittersgrünu – 11 km od Božího Daru, jsme přijeli v pátek navečer. Sobotní dopoledne jsme strávili přípravou výbavy na celý den. Dvě hodiny před startem jsme obdrželi mapy s popisem kontrolních bodů a naplánovali postup na celých 24h. Kontroly byly rozesety po terénu a nebylo vůbec jednoduché zvolit optimální postup. Velkou měrou trasu naplánoval Pavel, společně jsme dolaďovali postupy na jednotlivých úsecích. Stanovili jsme si přibližné časy na určitých kontrolách, které se nám zpočátku dařilo plnit docela s předstihem.

Před startem každému zaplombovali čip na ruku, aby ho neztratil a nepodvádělo se. Start pro kategorie na 24h byl hromadný ve 12.00. Vyrazili jsme v orienťáckém dresu s malými batůžky a zásobou jídla na celý den a vodou na pár hodin. Zpočátku jsme hodně běželi i do kopců, postupně ale tempo sláblo a běželi jsme jen rovinky. Počasí nám přálo, bylo pod mrakem až polojasno, asi 18 stupňů, příjemně pofukoval větřík, nepršelo, tedy ideální počasí na pořádný trek :-). Už od začátku jsme do toho šli s úmyslem vydržet 24 hodin bez spánku a dlouhých zastavení. Pití a jídlo jsme realizovali za chůze. Dle návodu pořadatele jsme tekutiny doplňovali z místních přírodních zdrojů – potůčků a studánek- voda byla výtečná. Terén byl hodně členitý, pahorkatý až hornatý v polohách 450-1214m, lesnatý se středně hustou sítí komunikací, s různými přírodními pasážemi – skalní útvary, rozkvetlé horské louky, bublající potůčky, hluboká rašeliniště, prudké stráně a srázy. Žádné lesní zvířectvo jsme nepotkali.

Z celkových 67 kontrolních bodů jsme obešli 47. Obtížnost kontrol byla různorodá, najít se daly, i když někdy až po delším úsilí. V noci jsme rozsvítili čelovky asi kolem 22h. a zhasli je už po půl páté. V tomto časové úseku jsme posbírali 12 kontrol, překvapivě to šlo dobře, Pavel je hledal jako ve dne. Chtělo to pořádné světlo a radost za každou nalezenou byla veliká.

Posledních pár hodin nohy vypovídaly poslušnost, plosky pálily, běžet šlo jen s velkým úsilím, proto jsme už jen rychle chodili. Ke konci jsme zvolili trochu horší postup a navíc jsme jednu kontrolu nenašli, tak jsme pak měli co dělat – překonali jsme se a poslední hodinu přes bolest běželi až do cíle.

Doběhli jsme si pro krásné 2.místo v kategorii 🙂 s celkovým počtem 3010 bodů a v absolutním pořadí jsme skončili pátí. Podle hrubých propočtů jsme zvládli něco mezi 80 až 90 km, výškově nastoupali asi 3000m. Závod se nám moc líbil, bylo úžasné toho tolik za den vidět a po svých urazit… A příště do toho jdem zas 🙂

Mapa byla Zlatý kopec 1:50 000, e=10m, stav 05/2008 – oblast Boží Dar- Johanngeorgenstadt.

Podrobné výsledky a další informace naleznete zde

Autor článku: LeJu