Co se událo během prázdnin

V letních měsících došlo k rozvolnění protikoronavirových opatření, a tak jsme mohli začít společně trénovat a jezdit na sportovní akce. Stručný souhrn toho, co se za poslední dva měsíce událo:

4.-10. července … První společnou akcí bylo letní soustředění v Kunčicích, kterého se zúčastnilo 55 členů KVS Šumperk. Výsledky a fotky najdete o článek níže.

13.-17. července … Proběhlo letní soustředění LOB sekce Hanácké oblasti na Kladském sedle. Za KVS se zúčastnila Alice Tomanková a Patrik Štábl, jako trenér zde působil Zdenál. Hlavní náplní bylo zlepšování lyžařské techniky na kolečkových lyžích, 2 mapové tréninky, delší společný výběh na Paprsek a Králický Sněžník | Fotogalerie

22. července … Někteří členové se zúčastnili závodu v Pivní míli v Hranici. Jak už název napovídá, běžely se 4 kola na dráze a před každým se exovalo z láhve 0,33l piva. Výborně si vedl Jonáš, který ukázal že mu tato disciplína sedí a obsadil 2. místo. Měl trochu smůlu, že se celkový vítěz přihlásil do druhého, nikoli do elitního rozběhu a tak i když Jonáš vyhrál elitní rozběh s velkým náskokem, který si ke konci už jen hlídal, v druhém rozběhu byl o 4 vteřiny rychlejší soupeř. Po individuální míli se konaly ještě čtyřčlenné štafety (každý 1 kolo a 1 pivo). Ve složení Jonáš, Domino, Ondrys, Zdenál jsme získali 5 místo. | Fotogalerie

8.-13. července … Proběhla letní akademie OB v Milovech, které se zúčastnila poměrně velká skupina (13 kusů) našich dorostenců. Absolvovali 7 tréninků a například si vyzkoušeli také duatlon.

13.-25. srpna … Několik žáků KVS se zúčastnilo také Silva O´campu – mezinárodního soustředění orientačních běžců ve Vidnavě. Zde si krom OB tréninků vyzkoušeli i cyklokros, hod oštěpem, dračí lodě, biatlon, gymnastiku, nebo trénink na Tiomilu.

22. srpna … Za velmi teplého počasí, s hojnou účastí běžců a běžkyň (Habice, Martina) z KVS proběhl Jesenický půlmaraton a maraton (toho se účastnil jen Miloš a Prcek). Půlmaraton skvěle zaběhl i letos Dano (čas 1:44:03; 1. v kategorii, celkově 6.), po vysokohorské přípravě zaběhl slušně i Jonáš (8. v kategorii, celkově 11.) a o místo za ním skončil Ondra. | Fotogalerie

23. Srpna … Před CVČ jsme vyrazili na mini soustředění do Trutnova, kde jsme si zaběhli dva tréninky v mapově velmi těžkých, ale zajímavých terénech, 24. srpna se pak naši dorostenci zúčastnili srovnávacích testů mládeže (STM) v Trutnově. | Fotogalerie

24.-26. srpna … Ve velkém počtu jsme absolvovali třídenní závody Cena východních Čech v Hajnici