Slovo hlavního kartografa, ukázky mapy a tréninková mapa

Slovo hlavního kartografa – Zdeňka Rajnoška

Humorně laděný rozhovor mi vyfoukli stavitelé tratí, tak nezbývá než se uchýlit k serioznímu sdělení.
Mapa je vypracována dle platného mapového klíče a v souladu se zásadami čitelnosti. Zvýšené nároky na generalizaci vyžadovaly oblasti s velkým množstvím kupek a kamenité pasáže.
Podle (údajně starého čínského) rčení „jeden obraz vydá za tisíc slov“ jsme pro vás ve spolupráci s hlavním rozhodčím připravili tréninkovou mapku. Doporučuji všem, kteří se nechtějí nechat překvapit, aby si před sobotním závodem vyhradili chvíli času a navštívili tréninkový prostor. (Dá se využít i jako část cesty na start). Mimo jiné si můžete prohlédnout shluk kupek, kameny a kamenná pole, bažiny, porostové tvary a udělat si přehled o intervalu vrstevnic. Nápomocné může být i zjištění, co v mapě není (např. vývraty, kupky nejsou kresleny jako kamenité apod.).

Prostor tréninkové mapky nebude v neděli přístupný!

Postaveny budou 4 kontroly na relevantních objektech.

Jediný prvek, který v tréninkovém prostoru chybí (v závodním však bohužel ne), je prořezávka. V celém prostoru se nachází hned několik takových oblastí. Obvykle jsou mapovány bílou barvou se zakreslením jednotlivých stahovacích cest. Části, které výrazně ztěžují běh (opravdu hodně větví a klacků pod nohama), jsou znázorněny zelenými šrafy. Několik menších ploch polomů a popadaných stromů je v mapě zakresleno hustými zelenými šrafy. Jednotlivé padlé stromy mapovány nejsou.

Ať se vám v lese líbí a závod vydaří!

Zdeněk Rajnošek

Ukázky mapy

Prostor krátké trati

Prostor klasické trati

Přesunout se na začátek